انتخابات و آمار

نقد و بررسی دلایل آماری ادعای تقلب در دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری

فبشّر عباد  الّذین یستمعون القول فیتّبعون أحسنه

نزدیک به چهار سال از وقایع مربوط به انتخابات سال 1388 می‌گذرد. چند روز بعد نیز دکتر احمدی‌نژاد دولت را رسماً به دکتر روحانی تحویل خواهد داد.

بعد از این‌که در مقاله‌ام به بحث در مورد تقلب پرداختم این بحث واکنش‌هایی را در بین دوستانم و کسانی که من را نمی‌شناخته‌اند و یا من آن‌ها را نمی‌شناخته‌ام برانگیخت. واکنش‌هایی بسیار متنوع از تحسین و تقدیر گرفته تا لعنت و توهین و...

سعی کردم در این مدت در حد توانم فضای بحث و نقد در این مورد را فراهم کنم و پاسخ سؤال‌ها و انتقادات مطرح‌شده را بدهم. البته ممکن است در بسیاری از موارد پاسخم از دید سؤال‌کننده منطقی، منصفانه و قانع‌کننده نبوده باشد.

اکنون می‌خواهم از شما بپرسم چه باید کرد؟

برای روشن شدن حقیقت وقایع بعد از انتخابات سال 88 و ترمیم فاصله‌هایی که بین مردم رخ داده چه باید کرد؟

این یک نظرسنجی نیست، بلکه روشی برای برای استخراج ایده‌های خوب از بین انبوه ایده‌های مطرح‌شده است. در این روش شما هم پاسخ‌های دیگران را مقایسه می‌کنید و هم در صورت تمایل پاسخ خود را ارائه می‌دهید.

تقاضا دارم در انتخاب گزینه به‌تر به همان اندازه که انتظار دارید دیگران در مورد نظر شما تأمل کنند، در مورد نظر دیگران با دقت قضاوت کنید.

پاسخ‌های ارائه‌شده با توجه به داوری‌ها اولویت‌بندی می‌شوند و این فقط برای این است که من و شما ساده‌تر بتوانیم پاسخ‌های به‌تر را بیابیم. این اولویت‌بندی پاسخ‌ها مشخص‌کننده حق و یا نظر مردم و یا حتی نظر کسانی که به این وب‌لاگ سر می‌زنند نیست.

هر از چندی به این صفحه سر بزنید و نظرات دیگران را ببینید و بین آن‌ها داوری کنید.


نویسنده : امید نقشینه ارجمند - ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٠
نظرات ()    |   لینک ثابت    |  


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo